News Item: : Kuldīga 2006
(Category: Galvenā)
Posted by brigita
Monday 24 July 2006 - 11:56:54

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kuldīgas apkaimē norisinājās viens no vērienīgākajiem lidmodelistu pasākumiem Latvijā un Baltijas valstīs - "Kuldīga 2006". Jau kuru gadu pēc kārtas Juris Geide pulcināja F-3-J un F-3-A lidmodelistus gan no Latvijas, gan no kaimiņzemēm Lietuvas un Igaunijas.

Sestdien, 22.jūlijā, spēkiem mērojās planeristi, kas pulcējās jau no piektdienas vakara. Līdz sestdienas rītam to bija jau tik daudz, ka bija nepieciešams rīkot sacensības trijās grupās. Cīņa izvērsās visai saspringta - nedz par minūtēm, bet gan par sekundēm(!) un nosēšanās metriem. Neiztrūka arī bez pārsteigumiem. Tā specīgais planerists Priit Leomār (Igaunija) nemaz neiekļuva fināla pieciniekā. Toties ar savu sniegumu priecēja Pēteris Treicis un Gunārs Puriņš, kas pirms fināla lidojumiem ierindojās pirmajā (P.Treicis) un piektajā (G.Puriņš) vietās. Jāsaka, ka Gunāram šīs bija pirmās sacensības šajā klasē. Apsveicam! Taču fināls ir fināls, kas ir interesants ar to, ka spēle sākas no jauna un gala iznākums vienmēr neparedzams. Diemžēl, nevarēja startēt Gunārs, un tā, finalā bija viens latvietis (P.Treicis), divi igauņi (H.Korvel, E.Penart) un divi lietuvieši (J.Svirušis, V.Vaigzdela). Igauņi kārtējo reizi pierādīja, ka ir komandas spelētāji, kas arī nodrošināja pirmo vietu Heino. Otrajā vietā ierindojās Juozas Svirušis un trešajā Vaidotas Vaigzdela no Mažaiķiem. Tas bija pa dienu, bet vakarā planeristus gaidīja kārtīgs tuss ar pirtiņu, aukstu alu un jaunām idejām par Baltijas kausa rīkošanu.

Svētdien, 23.jūlijā, notika sacencības F-3-A klasē. Šogad tajās piedalījās arī Igaunijas pārstāvis Edvins Penarts, kas gala vērtējumā ierindojās trešajā vietā un bija patīkami pārsteigts. Otro vietu izcīnīja Aivars Banders (Bens), kas par nieka nepilniem simts punktiem atpalika no pirmās vietas ieguvēja Jura Geides. Diemžēl, sacensībās nepiedalījās Aleksandrs. Viņa modelis dabuja "skādi" vēl pirms sacensību sākuma. Patīkami bija redzēt atbalstītaju un skatītāju pulciņu. Vislielako interesi, protams, izrādīja jaunā paaudze.

"Kuldīga-2006" ir aizvadīts. Organizators pateicas par dalību un gaida visus atkal ciemos uz "Kuldīga 2007" maķiem. Uz tikšanos Kuldīgā nākamgad! Bet līdz tam mūs gaida vēl vairāki citi pasākumi gan Latvijā, gan pie kaimiņiem. Sekojiet informācijai un neaizmirstiet ielūkoties pasākumu kalendārā!

Sacensību bildes un rezultāti / Pictures from competition and resultsThis news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://www.nakotne.com/news.php?extend.23 )