News Item: : Ciemos pie Ramunasa
(Category: Galvenā)
Posted by al
Saturday 21 October 2006 - 21:21:59

Šodien man bija agrs rīts. Kāpēc gan brīvdienā būtu tik agri jāceļas? Šodien bija diezgana svarīgs iemesls - brauciens uz Kauņu pie Ramunasa. Ja kāds vēl īsti nesaprot par ko iet runa un kāpēc es esmu tādā sajūsmā, mēģināšu apskaidrot sīkāk. Kauņā dzīvo lāga puisis Ramunas, kam pieder brīnumjauks veikaliņš, kur jebkurš modelists var atrast gandrīz vai visu sev nepieciešamo. Ramunas ir daudzu modelistu labais gariņš. Pie viņa brauc no Liuetuvas un Latvijas, iegriežas arīdzan modelisti no Polijas, Kaļiņingradas.

Ramunasa veikalā ir prece gan lidmodelistiem, gan automodelistiem, gan laiviniekiem. Tiek tirgoti gan modeļi, gan to rezerves daļas. Latvijā plaši pazīstamie putaplasta elektriskie "leišuki" arī ir nopērkami pie Ramunasa. Šeit var iegādāties arī kvalitatīvu degvielu un tās sastāvdaļas, kas ir ļoti svarīgi apstākļos, kad labu degvielu var dabūt ārzemēs, bet uz Latviju to nesūta. Veikalā ir materiāli modeļu būvēšanai un remontam, apkopes līdzekļi.
Ramunas labprāt demonstrē jaunumus. Šodien tika izrādīts elektriskais helis. Protams, tas vairāk domāts bezvējam un lidošanai telpās, bet izskatījās lieliski - neliels, elktrisks, stabils. Svarīgi ir tas, ka šim lidonim detaļas ir nopērkamas turpat pie Ramunasa veikalā, arī pats modelis tiek tirgots par saprātīgu un reālu cenu. Atliek tikai satrennēties un tādu sev iegādāties. Veikalā ir vēstures stūrītis. Šeit var aplūkot aizvēsturiskās "mašinkas", aparatūras un motorus. Un tas vēl nav viss. Veikals atrodas milzīga lidlauka teritorijā. Netālu ir aviācijas muzejs ar viesnīcu, lidinās "ultralight" lidmašīnas. Protams, ir arī vieta RC tautai. Pirms prombraukšanas piedzīvojām ko neparastu - tieši virs mums JAK lidoja pilotāžu! Nu ziniet vai ko - mutes mums visiem bija vaļā! Noteikti atgriezīsimies šeit vēl apciemot Ramunasu un pavērot kādus aviācijas svētkus. Ko arī jums visiem iesaku. Å eit būs foto.


This news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://www.nakotne.com/news.php?extend.42 )