News Item: : Ziemassvētku salidojums Ādažos
(Category: Galvenā)
Posted by brigita
Monday 25 December 2006 - 19:57:21

Šodien Ādažu lidlaukā notika trešais gadskārtējais lidmodelistu Ziemassvētku salidojums. Par godu Ziemassvētkiem iestājās sals, bet tas neatturēja lidmodelistus šodien pulcēties, lai ar kopīgu satusēšanu un palidošanu atzīmētu Ziemassvētkus, ziemas iestāšanos un gada noslēgumu.
Tā sanāca, ka lidmodelisti ir iecienījuši šo (Ziemassvētku) un Lieldienu pasākumus. Un tik tiešām, tāpat kā Lielidienu salidojumā mēs pirmo reizi, tā Ziemassvētku salidojumā - pēdējo reizi gadā pulcējamies tik kuplā skaitā. Tā arī šodien, gadu noslēdzot, Ādažos sabrauca modelisti gan ar lieliem un maziem modeļiem, gan bez tiem. Bija manīti ārī vairāki planieristi.
Kā jau šādos pasākumos pieņemts, tiek atrādīti jauni modeļi. Šoreiz tie bija veseli divi U-CAN-DO 3D modeļi, kurus veiksmīgi demostrēja Jurijs no Ādažiem un Aleksandrs no Rīgas. Tika lidināti arī krietni padzīvojušāki modeļi. Valdis, kas pie mums viesojas nu jau aizvien retāk, lidināja Funtastic. Taču izskatās, ka modelis bija nolēmis aiziet no mums un izvēlējās šo lielo pasākumu. Svinīgas un skaistas beigas. Modeli pēdējā ceļā pavadījām ar skumjām pilnu klusuma brīdi un ugunskuru Ādažu sniegotajos laukos.


Kā Ziemassvētku nav bez eglītes, tā lidmodelistu Ziemassvētku nav bez fascinējošā Jee Bee modeļa. Jāsaka, ka arī šoreiz Jee Bee turējās braši, meta cilpas un muciņas. Un tikai pēdējā lidojumā šim paslīdēja kāja-šasija un tika apskādēts spārns. Nu neko darīt, tas nav no vieglākajiem modeļiem. Taču mēs visi to esam tā iemīlējuši! Jee Bee ir jebkura pasākuma nagla!
Šodien Ādažos tika manīti vairāki jaunie lidmodelisti. Raivis, kam šī ir pirmā sezona, nu jau droši lidināja un sēdināja savu mācībnieku. Jaunais modelists Germans no Jūrmalas ar Valda atbalstu cēla gaisā elektrisko Ultrafly PC-9 pilotāžas modeli. Bet gados visjaunākais jaunais lidmodelists bija Jurija dēls Ralfs, kam ir tikai 6,5 gadi, kas šodien pirmo reizi tika pie īsta modeļa kloķu nopietnas paraustīšanas! Apsveicam! Mums arīdzan prieks par vairākiem bērniem, kurus, neskatoties uz auksto laiku, vecāki šodien paņēma līdzi. Kas zin, varbūt tie ir nākamie lidmodelisti.
Bija arī vēl kāds patīkams notikums. Šodien "Nākotnes Vanagu" Ziemassvētku salidojumu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Aerokluba prezidents Kārlis Plociņa kungs, kas uzdāvināja grāmatu "High Flyers" (autors: Pierre Morath). Grāmata veltīta aviācijas simtgadei un lielākajiem sasniegumiem.
Mēs pateicamies Kārlim Plociņa kungam par izrādīto interesi un salidojuma apmeklējumu, Ādažu lidlauka labajam gariņam - firmai AvioRiga par viesmīlību, salidojuma organizatoriem, daudziem paparaci ar fotoaparātiem un videokamerām par interesantiem kadriem neskatoties uz trīcošām rokām, un, protams, visiem šī salidojuma dalībniekiem un viesiem. Priecīgus jums Ziemassvētkus!

Bildītes ir atrodamas šeit.
Atvadīšanas no Protech Funtastic 3D video.This news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://www.nakotne.com/news.php?extend.53 )