News Item: : 2006. gada pārskats
(Category: Galvenā)
Posted by brigita
Monday 01 January 2007 - 15:25:34

Ir aizvadīts 2006.gads. Laiks kārtējam gada pārskatam. Un šeit ir uzreiz jāatzīmē, ka aizvadītais 2006.gads bija notikumiem bagāts. Bija daudz pasākumu, dažādu sacensību un salidojumu, bija daudz jauku dieniņu un lidojumu. Nu bet visu pēc kārtas.

Aizvadītajā gadā Latvijā notika vairāki vērienīgi pasākumi. Pavasarī - Lieldienu lielais sezonas atklāšanas salidojums Ādažu lidlaukā.
Vasarā jau otro reiz notika starptautiskais Nākotnes kauss Gliderfest 2006. Mūsu jaunieši F3K klasē ierindojās 2.vietā (Aleksandrs Briedis) un 3.vietā (Jānis Ķīvīte). Senioriem F3K klasē labākais no Latvijas bija Aleksandrs Ščerbatihs, kas aizvadītajā gadā atsāka aktīvi piedalīties dažādās sacensībās gan te pat Latvijā, gan ārzemēs.

Kuldīgas pusē Juris Geide rīkoja Kuldīga 2006. F3A klasē 1.vieta pelnīti tika Jurim Geide, 2.vieta - Aivaram Banderam. No pavasara līdz rudenim vairākos posmos norisinājās Vidzemes atklātais āempionāts F3K klasē. Jauniešiem 1.vietā - M.Ķīvīte, 2.vietā - J. Ķīvīte, 3.vietā - A. Briedis. Senioriem 2.vietu izcīnīja S.Timofejevs, 3.vieta tika E.Kokam.
Aizvadītā gada vasaras nogalē notika LR atklātais āempionāts F3K klasē. Jauniešiem labākie bija: 1.vieta - M.Ķīvīte, 2.vieta - A.Briedis, 3.vieta - J.Ķīvīte. Latvijas republikas cempionātā senioriem labākie no Latvijas bija E.Koks (1.vieta) un S.Timofejevs (3.vieta).

Šogad pirmo reizi mums bija iespēja piedalīties Aviācijas svētkos Riga Fly In Spilvē.
Liepājas kausa posmā S-8-E/P klasē (radiovadāmie raķešplāni) veiksmīgi startēja E.Koks (1.vieta), J.Bērtiņš (2.vieta) un L.Pumpurs (3.vieta).
Un, protams, daudzus lidmodelistus pulcināja Ziemassvētku salidojums Ādažos.

Aizvadītajā gadā mūsu aviomodelisti piedalījās vairākos pasākumos ārpus Latvijas. Pavasarī viesojāmies pie kaimiņiem Mažeiķos, kur Sergejs Timofejevs F3K klasē izcīnīja 1.vietu.
Vasaras nogalē Alytus Cup 2006 arī bija veiksmīgs mūsu komandai. Ļoti veiksmīgi startēja Gunārs Puriņš gan F3J, gan F3K klasēs. F3K klasē Gunārs izcīnīja 1.vietu.
Bieži viesi bijām pie kaimiņiem igauņiem F5J saāos un lielajā Nurmsi divu dienu pasākumā. Aleksandrs Sergejevs Nurmsi Gliderfest 2006 F5J klasē izcīnīja 2.vietu apsteigdams vairākus spēcīgus planieristus.
Edgars Koks ar savu raķešu modeļu pulciņu ar ļoti labiem rezultātiem piedalījās vairākos Pasaules kausa posmos S-8-E/P klasē Ukrainā, Slovākijā, Polijā. Arī Pasaules čempionātā Baikonūrā (Kazahstāna) tika sasniegti ļoti labi rezultāti.
Alfrēds Dubaņeviās (Fredis) piedalījās Pasaules čempionātā kopijām.
E.Koks un S.Timofejevs startēja Eiropas Tūrē F3K.
Pēteris Brokāns Viļņā Pasaules kausa etapā F2D klasē (kordu bojas) izcīnīja 1.vietu. Ka arī ar savu komandu pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā F2D klasē Spānijā.

2006.gada laikā nedaudz mainījās gaume attiecībā uz lidaparātiem. Pa gadu klāt nāca daudz "leišuku". Tie nu ir topā. Mūsu lidmodelistiem nav sveši brushless motori un LiPo baterijas. 2006.gadā bija eksperimenti ar dažādiem benzīna motoriem. No modeļiem uz gada beigām tika novērota atgriešanās uz Fun-Fly profilu. Gada sākumā populāri bija modeļi-mistrojumi: pilotāžas un Fun-Fly. Cerams, ka attīstīsies F5J (elektriskie planieri) klase. 2006.gada sacensību rezultāti rāda, ka vēl daudz jātrenējas F3J klasē. Aizvadītajā gadā bija arī neveiksmīgi eksperimenti ar filmēšanu/bildēšanu no helikoptera. Lēnām tiek apgūti arī lieli elektriskie heļi. Sāk attīstīties Indoor lidošana. Joprojām tiek būvēti jauni modeļi, kā arī salikti gatavi. Nākuši klāt jauni lidmodelisti. Šogad pirmā sezona bija Aigara dēlam Mārim un Raivim Skujam no Rīgas. Saglabājas interese par modeļiem-kopijām. Lidmodelisti laiž aizvien lielākus lidaparātus.

Acīmredzamu progresu sasnieguši vairāki lidmodelisti. Andrejs Docenko turpina pilnveidot radiovadāmo heļu pilotāžu un priecēt skatītājus ar aizvien sarežģītāku figūru izpildīšanu. Labi sasniegumi heļu pilotāžas apgūšanā ir arī Oļegam Voroņinam. Andrejs un Oļegs šogad pārstāvēja Nākotnes klubu Vaiņodes lidlauka atklāšanā. Aizvadītajā gadā ievērojams progress bija dobelniekam Aivaram Banderam, kas vairākas reizes piedalījās F3A sacensībās Lietuvā un apgūst P07 programmu. Aleksandrs Sergejevs turpina meklēt sevi: iemācījās vadīt heli, aizrautīgi un ar panākumiem apgūst elektrības brīnumus laižot F5J planieri.

Ä»oti lielu darbu veikuši pulciņu vadītāji: Gunārs Puriņš, Alfrēds Dubaņeviās, Roberts Brīvnieks, Viktors Rošonoks, Pēteris Brokāns un Edgars Koks, kas daudz sava laika velta darbojoties ar mūsu jaunatni. Ka arī jāmin Aigars Spruntulis no Dobeles, kurš ir veltījis daudz sava laika apmācot jaunus lidot gribētājus. Visu lidmodelistu un vecāku vārdā izsakām viņiem lielu pateicību. Paldies lielo pasākumu organizatoriem.

No savas puses paldies sakām Gunāram Puriņam par aktivitāti sniedzot informāciju mūsu mājas lapai. Gribētos, lai arī pārējie būtu aktīvāki un sniegtu mums informāciju par dažnedažādām aktivitātēm. Tāpat priecājamies par jūsu video un foto materiāliem. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam padarīt šo mājas lapu vēl interesantāku un popularizēt aviomodelismu.
This news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://www.nakotne.com/news.php?extend.57 )