News Item: : Heli-Expo 2007
(Category: Galvenā)
Posted by valdis
Monday 12 March 2007 - 15:07:44

By Valdis Šustko.
Sen jau nekas nav rakstīts, bet tas nenozīmē, ka šai okeāna krastā nenotiek modeļu plivināšana. Šoreiz gan stāsts nav par radio vadāmajiem modeļiem, bet gan par īstiem helikopteriem.

Pašreiz es mācos Elmira College un esmu praktikants Schweizer Aircraft Corporation mārketinga nodaļā. Viena no Schweizer Aircraft biznesa funkcijām ir komerciālie helikopteri, kuriem ir reputācija kā pasaules labākiem mācību helikopteriem. Man radās lieliska iespēja doties ar šo kompāniju komandējumā uz pasaules lielāko komerciālo helikopteru izstādi Heli-Expo 2007 Orlando Floridā (ASV).


Jāsaka, ka tā bija vienkārši fantastiska pieredze - ne tikai atrasties tādā burvīgā vietā, bet arī pārstāvēt helikopteru kompāniju. Schweizer Aircraft ir Sikorsky Aircraft subsidēta kompānija. Līdz ar to, mēs prezentējām divus mazos, salīdzinot ar citiem, helikopterus Sikorsky stendā. Izstēdes laikā man sanāca arī noklausīties helikopteru iesācēja Igora Sikorska dēla Sergeja Sikorska prezentāciju. Šoreiz nebija gan laika iepazīties ar šo leģendāro cilvēku personiski, bet, cerams, ka nakošreiz! Kaut arī nesanāca satikt nevienu letiņu, izstādes laikā man sanāca satikt un iepazīties ar cilvēkiem no visas pasaules - Austrālijas, Jaunzēlandes, Japānas, Ķinas, Krievijas, Ukrainas, Čehijas, Šveices, Anglijas, Dānijas, Brazīlijas, Meksikas, Kanādas, un pat Dienvid-Āfrikas, kur, kā izrādās, ir pāris Schweizer helikopteru, kurus izmanto medībām.
Izstādē ar savu produkciju piedalījās visi lielākie helikopteru ražotāji pasaulē - Bell, Eurocopter, Agusta, Robinson u.c. Cenas arī šiem produktiem ir interesantas - sākot no $250,000 par mazu divvietīgu helikopteri un beidzot ar simtiem miljononu vērtu lidaparātu. Izstādē apmeklētāju grupas gida pavadībā tika vestas cauri daudziem jo daudziem stendiem. Grūti ir vārdos izteikt to atmosfēru, kas valdīja Orlando Convention Center: simtiem kompāniju, tūkstošiem cilvēku, un vienalga kur ej un skaties, runā tikai par helikopteriem!
Šeit var aplūkot pāris manas bildītes, bet vairāk informacijas par Heli-Expo var aplūkot www.heliexpo.com. Ja kādam ir interese vai jautājumi, lūdzu rakstiet man uz e-mail.


This news item is from Lidmodelistu klubs Nākotnes Vanagi
( http://www.nakotne.com/news.php?extend.71 )