You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup
No messages yet.
Gliderfest Nurmsi 05.-06.08.2006.
Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijas plašajos laukos Nurmsi miestā norisinājās vērienīgs planieristu pasākums. Divas dienas virs Nurmsi lauka lidinajās lieli skaisti "putni". Kārtējo reizi Heino pulcināja F-3-J un F-5-J planieristus. Arī mēs ar Aleksandru tur bijām un visu redzējām "iz iekšām". Diemžēl, mēs bijām vienīgie no Latvijas. Kaut kā mazliet bija neērti par mūsējiem, ka šie neatbrauca pie Heino uz viņa rīkoto lielāko pasākumu. Nu tas tā. Dzīve ir dzīve un tā bieži vien izrīkojas ar mums pa savam. Būs arī vēl citi mači. Bet, teikšu es jums, bija ļoti interesanti. Un, protams, milzum daudz iespaidu, pozitīvu emocīju, cīņas spara un, arīdzan, pieredzes. Un tagad visu pēc kārtas.
Tātad sestdien bija F-3-J sacensības. Šeit sensācijas nebija. Aleksandrs pēs sešām tūrēm ierindojās 4.vietā tūlīt pēc pašiem spēcīgākajiem planieristiem un līdz ar to tika finālā. Šī nodarbe ir varen liela spēle, kas pakļauta arīdzan veiksmei. Šoreiz veiksme nebija Aleksandra pusē un viņam fināla lidojumi nebija visai veiksmīgi. Toties svētdien, kad notika sacensības F-5-J klasē, veiksme bija Aleksandra pusē. Uzreiz pirmajā tūrē startējos kopā ar visiem spēcīgākajiem planieristiem, Aleksandrs dabūja savu pirmo 1000 aplidojot pašu Prittu. Jo tālāk, jo intersantāk gāja. Atkal kā ceturtais no piecim Aleksandrs iekļuva finālā, kur izcīnīja 2.vietu, to pašu Prittu atstājot tikai 3.vietā. Tā lūk, veči - vajag tikai uzdrošināties un viss izdosies. "Opitnim putjem" ir pierādīts, ka arī favorītus var pabīdīt malā, likt šiem stressot un "salūzt".
Bet arī tas nav galvenais. Galvenais ir tas, ka divas garas dienas kā miniatvaļinajums pagāja pozitīvu iespaidu aizvadītas, sarunās ar interesantiem un aizrautīgiem cilvēkiem, gūstot pieredzi gan F-3-J, gan F-5-J klasēs. Tā, piemēram, ja runā par to pašu F-5-J klasi, tad izrādījās, ka tās divas batarejas sacensībās ir krietni par maz. Itsevišķi tad, ja kāda no tām nosprāgst. Jā, un mūžs tām ir visai īss - 2-3 sači. Vislabāk katru lidojumu sākt ar pilnu uzlādētu bateriju. Uz savas ādas izbaudījām kādu jauninājumu - programmiņu, kas smuki pareizā angļu mēlē sauc darba laikus un dod startu.Viens no lielakiem plusiem ir tas, ka tur viss notiek precīzi vienādi un līdz ar to paredzami. Jau uz pirmās dienas beigām visi ir pieraduši pie jaunās "bļāvējas". Iespejams, ka arī mēs nākamsezon varēu kaut ko tādu iemēģināt. Protams, bija arī vakara lidojumi, tuss, arī savs "karlsons". To visu un daudz ko citu skatiet bildēs, bet ciparus rezultātu tabulās.
Hello friends! I have one question for you. At Nurmsi Glider Fest was used two new for us systems - time counting and score counting. I found time counting system here: http:// -link- wcf3j2006/?item=31 but what kind of system was used for scoring??
Do You try to use one of these scoring programs, for example F3Score32? We also use a home-made excel sheets, but idea to write database driven scoring program will attract me more and more. I do not like for every competition to write once and oce again same peoples names and channels. Ok, registration is necessary anyway, but if we can just point and click competitors, it would be great. What do You think?
We have not used the F3Score32 yet. As far as I know there is non of these programs is a common standard. With about 10 competing pilots the difference between a database based solution and Excel is not very big. I also think that the data entry in Excel is simpler. Anyway if a widely used program appears we will be glad to use it.